Hilmi Gültay’ın Milliyet Gazetesindeki yazısı;

Değerli dostlarım,  cennetten bir köşedir Çeşme…

Denizi, altın kumsal sahilleri ve oksijen oranı yüksekliğiyle yaşamın güzelliklerini yansıtır bizlere!

Geçen hafta sonu neredeyse tüm Çeşmeliler “15 Eylül Dünya Temizlik Günü”dolayısıyla yine bir başka farkındalık yaşadı.

Belediye Başkanımız Muhittin  Dalgıç ev sahipliğinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, kent konseyi ve ÇEŞTOB üyelerinin yanısıra bisiklet, motosiklet grupları, ÇESAL  Dernek Başkanı Solmaz ÖRÜCÜ ve yaklaşık üç yüz Çeşmeli’nin buluştuğu etkinlikte Ilıca ve Pırlanta plajları ile Delikliköy’de yapılan temizliklerde 2 ton atık toplandı.  Çevre dostlarımız üç ayrı bölgede “güç ve gönül birliği “yaparak örnek bir çalışma sergiledi. Ayrıca Alaçatı Kurtuluş Günü de böylesine kutsal ve güzel nice katkılar ile birlikte anıldı ve bir sevgi yumağı haline dönüştü.

Dünya Temizlik Günü;  kıyı ve iç bölgelerimizde dahi hatırlanabilmeli ve Çeşme dostu olarak bildiğimiz nicelerinin de katkıları sürmelidir. “Hepimiz, kapımızın önünü temizlersek” mottosundan hareketle herkese örnek bir dayanışma  sergilemiş oluruz.  Bu güzel etkinlikte bir de her yıl Çeşme severliklerini gösteren Kadir ve Solmaz Örücü dikkatimizi çekti. Gurur duyduğum Kadir Örücü,ülkemizde LPG’li otomotiv sanayinde “ yaşanabilinir bir doğa” sloganıyla çevreyi korumaya yönelik örnek bir davranış sergileyen gönüllü bir eğitmen ve otomotiv sanayi lideridir. Çevreye verdikleri önemden ötürü hem kendisini hem de eşini kutluyor, tüm sanayicilerimize örnek olmalarını diliyoruz.

Kaynak => http://m.milliyet.com.tr/amp/cesme-sahillerinde-ornek-temizlik/hilmi-gultay/ege/yazardetay/19.09.2018/2744928/default.htm