BAŞKAN ÖRÜCÜ: BAĞIŞLARLA AYAKTAYIZ

Kısa adı ÇESAL olan Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvanseverler Derneği, kurulduğu 3 yıldan bugüne Çeşme ve çevresinde yaşayan sokak hayvanları için gecesini gündüzüne katıyor.

BAŞKAN ÖRÜCÜ: BAĞIŞLARLA AYAKTAYIZ

Sevilen gazeteci Şerife Bekman, başkanlığını Solmaz Örücü‘nün yaptığı ÇESAL‘a bir dokundu bin ah işitti. Yerel idareler başta olmak üzere hiç kimsenin omuz vermediği ÇESAL çok özel isimlerin yaptıkları bağışlarla ayakta durmuş bugüne kadar.

Bir avuç kadının bir araya gelerek kurdukları dernek yerel idarelerden bol vaadlerin dışında pek bir destek görememenin üzüntüsünü yaşıyor. Allah’tan ki saygın işadamları ve eşlerinin hayvanlara olan sevgisi ÇESAL‘a çok önemli güç teşkil ediyor burada.

Başkan Solmaz Örücü hayli dertli. Şerife Bekman’ın sorularına içtenlikle cevap veren Örücü 3 yıldır zor koşullarda hizmet veren derneğin özel veterinerlere birikmiş 50 bin lira borçlarının bulunduğunu belirterek, “Hayvanseverleri derneğimize destek olmaya çağırıyoruz. Onlardan gelecek 5’er 10’ar liralık yardımlar sokaklarda doymayı bekleyen çok sayıda kedi ve köpeğe rızık olacaktır” dedi.